0

اخبار روز / دانش و فن آوری

پدر مهاجم یوتوب می گوید قبل از حمله با پلیس تماس گرفته است – دیجیاتو + جوانان اروپایی کار را به تحصیل ترجیح می‌دهند – تجهیزات شبکه آروین

آوریل 28, 2018 در 2:18 ق.ظ توسط

نیمه شب گذشته خبر رسید یک زن ۳۸ ساله ایرانی تبار به نام نسیم نجفی اقدم با حمله به دفتر مرکزی یوتوب در کالیفرنیا بعد از شلیک به چند نفر خودکشی کرده است
ناگفته نماند که یوتوب پس از این حادثه، کانال های خانم نجفی اقدم را مسدود و ویدیوهای وی را از این وبسایت حذف کرده است.

حالا اسماعیل نجفی اقدم پدر این شخص در مصاحبه با رسانه های آمریکایی اعلام کرده دخترش از شرکت یوتوب عصبانی و متنفر بوده و اعتقاد داشته این وبسایت نسبت به ویدیوهای وی با تبعیض برخورد می کند. اسماعیل نجفی می گوید شب پیش از حادثه با پلیس محل زندگی خود در شهر سن دیگو ایالت کالیفرنیا تماس گرفته چون چند روزی بوده دخترش مخفی شده و احتمال می داده از روی عصبانیت به دفتر یوتوب مراجعه کند.

کمی بعد پلیس به اسماعیل نجفی اقدم اطلاع داده دخترش را در حدود ۵۰ کیلومتری جنوب شرقی دفتر یوتوب در شهر مانتین ویوی کالیفرنیا در حالی که داخل اتومبیل خواب بوده پیدا کرده است. اما پلیس به بررسی کارت شناسایی و مدارک خودروی نسیم نجفی اقدم بسنده کرده است.

نیمه شب گذشته خبر رسید یک زن ۳۸ ساله ایرانی تبار به نام نسیم نجفی اقدم با حمله به دفتر مرکزی یوتوب در کالیفرنیا بعد از شلیک به چند نفر خودکشی کرده است. از خانم نجفی اقدم ویدیوهای متعددی به جا مانده که در بخش نظرات برخی از آنها، کاربران نسبت به سلامت روانی وی ابراز تردید کرده اند و در برخی دیگر، خانم نجفی به جلوگیری از پخش ویدیوهایش توسط یوتوب اعتراض می کند.

——————-

خبرگزاری ایسنا: دفتر آمار اتحادیه اروپا اعلام کرد نتایج نظرسنجی‌های سال ۲۰۱۶ نشان می‌دهد بیش از ۳ میلیون نفر از جوانان اروپایی که پیش‌تر در دانشگاه یا کالج تحصیل می کرده‌اند، تحصیل را رها کرده و جذب بازار کار شده‌اند
زنان به نسبت بیشتری از مردان مشکلات خانوادگی و سلامتی را دلیل ترک تحصیل عنوان کرده اند در حالی که مردان بیشتر از زنان، تمایل به کار کردن و سختی رشته خود را دلیل ترک تحصیل عنوان کرده اند.

دربازه زمانی مورد مطالعه یعنی سال ۲۰۱۶، حدود ۳۰ میلیون نفر از جوانان اروپایی توانسته‌اند تحصیلات عالی خود را به پایان برسانند. بنا بر نظرسنجی صورت گرفته، دلیل اصلی ادامه ندادن تحصیل در بین جوانان اروپایی مختلف بوده اما اصلی‌ترین دلیل این کار، تمایل به کار کردن به جای تحصیل بوده است که از طرف ۲۵ درصد از شرکت کنندگان به عنوان دلیل اصلی ترک تحصیل ذکر شده است. حدود ۲۲ درصد نیز اعلام کرده‌اند رشته خود را جالب نیافته‌اند و یا رشته‌شان پاسخگوی نیازهایشان نبوده است، ۱۸ درصد درجه سختی رشته خود را عامل ترک تحصیل دانسته‌اند و ۱۰ درصد نیز اعلام کرده‌اند بنا بر دلایل خانوادگی مجبور به رها کردن درس شده‌اند.

خبرگزاری ایسنا: دفتر آمار اتحادیه اروپا اعلام کرد نتایج نظرسنجی‌های سال ۲۰۱۶ نشان می‌دهد بیش از ۳ میلیون نفر از جوانان اروپایی که پیش‌تر در دانشگاه یا کالج تحصیل می کرده‌اند، تحصیل را رها کرده و جذب بازار کار شده‌اند.

همچنین دو دلیل کمتر شایع نیز شامل دلایل مشکلات مالی و مسائل مربوط به سلامتی بوده است که به ترتیب از طرف ۷ درصد و ۵ درصد از پاسخ دهندگان به عنوان دلیل ترک تحصیل عنوان شده است.

پاسخ دهید