0

دانش و فن آوری

طول عمر محصولات اپل به طور میانگین چند سال است؟ – تجهیزات شبکه آروین

مارس 29, 2018 در 1:54 ق.ظ توسط

در سال های اخیر و با افزایش قیمت گجت های اپل معمولا کاربران دیرتر اقدام به خرید مدل های جدید می کنند
هرچند با توجه به میزان استفاده از آیفون و گجت نه چندان پرکاربرد دیگری مثل آیپد می توان به این نتیجه رسید که دومی به مراتب از زندگی طولانی تر و با آرامش بیشتری برخوردار خواهد بود.محصولات اپل

Dediu با بررسی آمارهای موجود متوجه شده که تعداد گجت های فروخته شده در سه ماهه سوم سال 2013 برابر 750 میلیون بوده؛ از اینرو مشخص می شود که طول عمر متوسط محصولات اپل 4.3 سال است.

از آنجایی که اپل در زمینه اعلام تعداد دستگاه های فعال بسیار محتاط است و آنها را با تفکیک گجت های مختلف اعلام نمی کند، نمی توان در مورد آیفون یا آیپد طول عمر خاصی را اعلام کرد.

یک تحلیلگر آمریکایی به نام Horace Dediu با استفاده از آمارهای موجود به بررسی این موضوع پرداخته و طول عمر متوسط محصولات اپل را برآورد کرده است..

در سال های اخیر و با افزایش قیمت گجت های اپل معمولا کاربران دیرتر اقدام به خرید مدل های جدید می کنند. از سوی دیگر مسائلی از قبیل کند شدن آیفون بعد از به روزرسانی باعث شده اپل به کهنگی عمدی محصولات خود و مجبور کردن کاربران به خرید مدل های جدید متهم شود.

تحلیل او بر اساس مقایسه تعداد محصولات فروخته شده اپل با تعداد دستگاه های فعال این کمپانی صورت گرفته است. محصولات اپلبر اساس جدیدترین گزارش کمپانی کوپرتینویی تعداد دستگاه های فعال آنها به 1.3 میلیارد رسیده است. با توجه به اینکه اپل تا کنون 2.05 میلیارد گجت تولید کرده به سادگی می توان نتیجه گرفت که 750 میلیون عدد از آنها از رده خارج شده اند.

بر اساس نمودار دیگری که در تحقیق این تحلیل مورد استفاده قرار گرفته طول عمر محصولات اپل از سال 2012 افزایش یافته است. از دلایل این مساله علاوه بر افزایش احتمالی کیفیت محصولات می توان به افزایش آگاهی عمومی نسبت به دیوایس های الکترونیکی اشاره کرد چرا که در سال گذشته میزان فروش موبایل های هوشمند برای نخستین بار از زمان عرضه آنها با کاهش مواجه شد.

پاسخ دهید