0

دانش و فن آوری

سلام ۹۷ – دیجیاتو – تجهیزات شبکه آروین

مارس 27, 2018 در 2:30 ق.ظ توسط

گسترش اینترنت موبایل و فراگیر شدن ابزارهایی مثل تلگرام در سالی که گذشت، جامعه ایران را بیش از هر زمان دیگر به فضای آنلاین پیوند زد؛ پیوندی که ناگسستنی بودن آن در مقاطعی از سال گذشته به خوبی برای همگان نمایان شد
شاید برای همین است که ما در دیجیاتو به دنیای تکنولوژی عشق می‌ورزیم. تکنولوژی دریچه‌ای رو به فردا است و همواره در دل خبرهای خود، نوید روزهایی بهتر را می دهد. روزهایی که ما و شما هم می‌توانیم در محقق شدن آن سهم داشته باشیم.

اما آیا یک جامعه خموده و یأس زده می تواند چرخ‌های پیشرفت را به حرکت درآورد؟ جان اف کندی، رئیس جمهور فقید آمریکا، در یکی از سخنرانی‌های معروف خود خطاب به مخاطبانش چنین گفت: «نپرسید که آمریکا برای شما چکار می تواند بکند، بگویید که من برای کشورم چه کار می توانم بکنم»

یکی از کاربردهای این همدم مجازی، انتقال اخبار است. این روزها به لطف تلگرام، خبرها در سریع ترین زمان ممکن به ما منتقل می‌شوند و تصویری از آنچه در کشور و سایر نقاط دنیا در جریان است را ارائه می دهند. به واسطه حجم زیاد مخاطبین متمرکز شده در تلگرام، این خبرها خیلی سریع دهان به دهان می‌شوند و از کاربری به کاربر دیگر منتقل می‌گردند.

گسترش اینترنت موبایل و فراگیر شدن ابزارهایی مثل تلگرام در سالی که گذشت، جامعه ایران را بیش از هر زمان دیگر به فضای آنلاین پیوند زد؛ پیوندی که ناگسستنی بودن آن در مقاطعی از سال گذشته به خوبی برای همگان نمایان شد.

از طرف خودم و تمام تیم دیجیاتو، شروع سال جدید را به همه شما دوستانی که همیشه محرک قلم‌هایمان بوده اید، تبریک می گویم و سالی سرشار از خودباوری را برایتان آرزومندم.

فضای مجازی که جای خالی بسیاری از تفریحات را برای مردم کشورمان پر کرده، تبدیل به همدمی دلنشین برای دقایق زندگی‌مان شده است. همدمی که با آن می‌خندیم، یاد می‌گیریم، و در مجموع فضایی بازتر را تجربه می‌کنیم.

در این میان خبرهای منفی به واسطه تیترهای آنچنانی و قابلیت به اشتراک گذاری بسیارشان، بیشتر مورد توجه کانال‌های مختلف قرار می‌گیرند و در مقاطعی تعداد آن‌ها آنقدر زیاد می‌شود که گویی گرد غم را بر روی جامعه پاشیده‌اند.

امیدوارم در سال ۹۷، نگاهی هوشمندانه تر به اخباری که در طول روز در برابر چشمانمان قرار می‌گیرد داشته باشیم و باور کنیم که می توانیم. ایران بی شک میهنی‌ست برای ذهن‌هایی درخشان، مثل شما. ذهن هایی که هر یک قابلیت‌های بسیاری دارند و با اندکی ایمان به خود و کشورشان، می توانند تغییرات شگرفی را رقم زنند.

در شرایطی که بیش از هر زمان دیگری نیاز به امید و خودباوری داریم، با خبرهای منفی چنان بمباران می شویم که یأس در دل هایمان شکوفه می کند و آینده در برابر چشمانمان سیاه تر از هر زمان دیگری رخ می نماید.

پاسخ دهید