0

اجتماعی / دانش و فن آوری

بازی Harvest Moon: Light of Hope برای پلی استیشن 4 و نینتندو سوییچ عرضه خواهد شد + انباشت پسماندهای پلاستیکی در قطب شمال – تجهیزات شبکه آروین

فوریه 10, 2018 در 10:21 ب.ظ توسط

بازی Harvest Moon: Light of Hope Special Edition سرانجام تاریخ انتشار پیدا کرد
بازی Harvest Moon: Light of Hope Special Edition سرانجام تاریخ انتشار پیدا کرد. این بازی در ماه می برای کنسول های پلی استیشن 4 و نینتندو سوییچ عرضه خواهد شد.

با وجود آن که در اسم بازی از عبارت Special Edition یا نسخه ویژه استفاده شده، هنوز مشخص نیست که نسخه کنسولی بازی از چه محتوای بیشتری نسبت به نسخه پی سی که هم اکنون روی استیم است بهره می برد. سازندگان بازی اعلام کرده اند که به زودی جزئیات بیشتری را در این مورد اعلام خواهند کرد.

Harvest Moon: Light of Hope داستانی را روایت می کند که در آن در شهری قرار داریم که به وسیله طوفان شدیدی از بین رفته است. مانند قسمت های پیشین از این سری نام آشنا، شما به عنوان شخصیت اصلی به کارهایی مانند، کشاورزی، جمع آوری منابع، تعمیرات و اعمالی از این دست مشغول خواهید بود.

این بازی هم اکنون برای پی سی روی پلتفرم مجازی استیم با قیمت 30 دلار در دسترس قرار دارد.

Harvest Moon: Light of Hope

سازنده بازی استودیو Natsume در توییتر اعلام کرد که آن ها برای عرضه این بازی روی کنسول های پلی استیشن 4 و نینتندو سوییج هیجان زده هستند.

——————-

ایسنا: به گفته دانشمندان زیست‌محیطی، پسماندهای پلاستیکی در حال انباشته شدن در مناطق بکر نروژیِ قطب شمال هستند
کارشناسان نسبت به غلظت زیاد ذرات میکروپلاستیکی در یخ‌های دریاها اعلام نگرانی کرده‌اند. به گفته آنها پسماندهای پلاستیکی تقریبا در هر نقطه از قطب شمال به چشم می‌خورد و برای پاکسازی زباله‌هایی که چند دهه است به دریا ریخته می‌شوند صدها سال زمان لازم است.

تحقیقات نشان می دهد که تنها در یک لیتر از یخ ذوب شده اقیانوس منجمد شمالی ۲۳۴ ذره پلاستیکی یافت شده است که این میزان بسیار بیشتر از مقدار موجود در آب‌های آزاد است.

وزیر محیط زیست نروژ در این ارتباط گفته سیاستمداران در گذشته به طور کامل وسعت این معضل را ثبت نکرده اند. یک گزارش تلفیقی از یک موسسه قطبی نروژی با تاکید بر لزوم تحقیقات بیشتر در مورد میزان آسیب‌های احتمالی از پسماندهای پلاستیکی نشان می دهد که اثرات این معضل تاکنون بر زئوپلانکتون‌ها، بی‌مهرگان، ماهی‌ها، پرندگان دریایی و پستانداران مشاهده شده است.

به گزارش بی‌بی‌سی، اگر چه دانشمندان هنوز در مورد میزان این تهدید مطمئن نیستند اما نگرانی‌ها در مورد اثرات این ذرات روی حیات وحش قطب شمال با توجه به ذوب شدن یخ‌ها و آزاد شدن ذرات پلاستیک افزایش می یابد.

محققان این اتفاق را این گونه توضیح می‌دهند که با توجه به اینکه یخ دریاها از سطح اقیانوس‌ها شکل می گیرند و این ذرات پلاستیکی نیز در سطح آب‌ها شناورند با یخ زدن سطح آب این ذرات در یخ‌ها گیر می‌افتند.

ایسنا: به گفته دانشمندان زیست‌محیطی، پسماندهای پلاستیکی در حال انباشته شدن در مناطق بکر نروژیِ قطب شمال هستند.

برچسب‌ها,

پاسخ دهید