0

اقتصادی / علم و فناوری

عضلات انسان هم حافظه دارند! + پایان اصلاحات بودجه در کمیسیون تلفیق مجلس – تجهیزات شبکه آروین

فوریه 3, 2018 در 6:40 ق.ظ توسط

خبرگزاری مهر: رشد عضلات بدن انسان ردپایی ژنتیک در ژن های این بخش از بدن فرد برجای می گذارد که باعث می شود رشد آنها در آینده با توجه به این نوع اطلاعات ذخیره شده با سرعت بیشتری انجام شود
خبرگزاری مهر: رشد عضلات بدن انسان ردپایی ژنتیک در ژن های این بخش از بدن فرد برجای می گذارد که باعث می شود رشد آنها در آینده با توجه به این نوع اطلاعات ذخیره شده با سرعت بیشتری انجام شود.

 عضلات انسان هم حافظه دارند!

به نقل از نیواطلس، تحقیقات تازه پژوهشگران دانشگاه کیله در انگلیس نشان می دهد که عضلات اسکلت بدن انسان دارای حافظه ژنتیکی هستند که در جریان هر بار رشد اطلاعاتی در آنها ذخیره می شود تا رشد بعدی با سهولت بیشتری صورت بگیرد.
کشف شواهدی از وجود حافظه در عضلات انسان ها نه تنها درک شیوه رشد این عضلات در اثر انجام تمرینات ورزشی و برنامه های بازپروری را تسهیل می کند، بلکه بررسی تاثیرات طولانی مدت داروهای مختلف بهبود عملکرد عضلات بر این بخش از بدن را بهتر ممکن می کند.

در جریان این بررسی شرایط عضلات هشت فرد مذکر در یک بازه زمانی ۲۲ هفته ای و تاثیر تمرینات ورزشی بر عضلات آنها و سپس توقف این تمرینات مورد توجه قرار گرفت. نتایج این تحقیق حاصل تحلیل ۸۵۰ هزار بخش ژنومیک در بدن افراد است.

تحقیق یادشده همچنین منجر به شناسایی ژن های خاصی شده که حساسیت ژن های مربوط به حافظه عضلات را تنظیم می کنند. پژوهشگران امیدوارند این کشف به مداوای قهرمانان ورزشی پس از وارد آمدن آسیب و جراحت به آنها کمک کند.

——————-
خبرگزاری ایسنا: سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۷ از پایان بررسی و اصلاح لایحه بودجه در این کمیسیون خبر داد.

علی‌اصغر یوسف‌نژاد، اظهار کرد: کمیسیون تلفیق از صبح امروز برای بررسی اصلاحات مورد نظر نمایندگان در لایحه بودجه تشکیل جلسه داد و مواردی را مصوب کرد
نماینده مردم ساری در مجلس با بیان اینکه گزارش کمیسیون تلفیق درباره لایحه بودجه ۹۷ تقدیم هیات رییسه مجلس شده،‌ گفت که طبق اظهارات رییس مجلس، کلیات بودجه از روز شنبه در دستور کار نمایندگان قرار می‌گیرد.

وی افزود: در این جلسه پیشنهادات زیادی درباره حقوق و مزایا و همچنین افزایش قیمت حامل‌های انرژی مطرح شد که رای لازم را نیاورد و در این زمینه مصوبات قبلی به قوت خود باقی است.

خبرگزاری ایسنا: سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۷ از پایان بررسی و اصلاح لایحه بودجه در این کمیسیون خبر داد.
علی‌اصغر یوسف‌نژاد، اظهار کرد: کمیسیون تلفیق از صبح امروز برای بررسی اصلاحات مورد نظر نمایندگان در لایحه بودجه تشکیل جلسه داد و مواردی را مصوب کرد.

برچسب‌ها, , , , , ,

پاسخ دهید