0

اقتصادی / علم و فناوری

خطر سرمازدگی مرکبات در باغات شمال وجود ندارد + دمای اقیانوس های جهان در ٢٠١٧ رکورد زد – تجهیزات شبکه آروین

فوریه 2, 2018 در 1:15 ب.ظ توسط

ایلنا نوشت: رئیس اتحادیه میوه و تره بار گفت: نگرانی بابت سرمازدگی باغات مرکبات در شهرهای شمالی وجود ندارد و برف هنوز به باغات نرسیده است
مهاجران در پایان گفت: در شهرهای شمالی و باغات مرکبات در این مدت باران خوبی باریده که باعث افزایش آب و بهبود کیفیت محصولات می‌شود و این بارندگی در این فصل در باغات مرکبات بسیار مناسب است.

ایلنا نوشت: رئیس اتحادیه میوه و تره بار گفت: نگرانی بابت سرمازدگی باغات مرکبات در شهرهای شمالی وجود ندارد و برف هنوز به باغات نرسیده است.
وی افزود: در حال حاضر به جز شهرهای شمالی و جنوبی باقی استان‌ها میوه‌ای برای عرضه به بازار ندارند و سرمای شدید در استان‌هایی مانند همدان، اردبیل و ارومیه تهدیدی برای بازار میوه محسوب نمی شود.

حسین مهاجران در خصوص بارش برف و برودت هوا در شهرهای شمالی اظهار کرد: بارش برف و برودت دمای هوا در جنگل‌های شمال کشور بوده و این سرما به باغات شمال آسیبی نرسانده است.

——————-

خبرگزاری مهر – شیوا سعیدی قوی اندام: تحقیقات جدید نشان می دهد دمای اقیانوس های جهان در ٢٠١٧ میلادی به حد بی سابقه ای افزایش یافته است
در مقدمه این پژوهش آمده است: همزمان با افزایش انتشار گازهای گلخانه ای دمای  اقیانوس ها در سال های اخیر  نیز بالاتر رفته است. اقیانوس با توجه به ظرفیت بزرگ خود، گرمای ناشی از فعالیت های انسانی را تجمیع می کند. در حقیقت بیش از ٩٠ درصد افزایش دمای ناشی از گرمایش جهان در اقیانوس ها جذب می شود.  هرچند دمای اقیانوس ها در سال های ٢٠١٥ و ٢٠١٦ به دلیل تاثیرات جبهه هوای ال نینو اندکی کاسته شد، اما ٥ سال گذشته دمای اقیانوس های جهان به سطح رکورد رسیده است.

خبرگزاری مهر – شیوا سعیدی قوی اندام: تحقیقات جدید نشان می دهد دمای اقیانوس های جهان در ٢٠١٧ میلادی به حد بی سابقه ای افزایش یافته است.

 دمای اقیانوس های جهان در ٢٠١٧ رکورد زد

به نقل از هافینگتون پست، طبق نتایج تحقیقی جدید دمای اقیانوس های جهان در ٢٠١٧ به سطح رکورد رسید.  محققان موسسه فیزیک جوی و آکادمی علوم چین با تحلیل اطلاعات ٦ هزار فوت از دریاهای جهان به این نتیجه دست یافتند.
طبق این تحقیق دمای اقیانوس های نقاط مختلف جهان افزایش یافته است. اما دمای اقیانوس های جنوب و آتلانتیک  بیش از اقیانوس آرام و هند بوده است.

برچسب‌ها, , , ,

پاسخ دهید