0

اقتصادی / علم و فناوری

موزهای خارق العاده ژاپنی را با پوست بخورید! + تخفیف ویژه محصولات در میادین میوه و تره بار – تجهیزات شبکه آروین

فوریه 1, 2018 در 10:24 ق.ظ توسط

خبرگزاری مهر – شیوا سعیدی قوی اندام: محققان ژاپنی با تقلید از روش رشد گیاهان در عصریخی نوعی موز پرورش دادند که پوست آن نیز قابل خوردن است
این روش در حقیقت تقلیدی از فرایند رشد گیاهان در عصر یخی است.

 برای این منظور آنان  موز را روی درخت و در دمای زیر صفر پرورش دادند، در مرحله بعد گیاه را در مجاورت گرما قرار دادند و دوباره آن را در خاک کاشتند.

این موز Mongee  نام گرفته که در زبان ژاپنی به معنای خارق العاده است. محققان در مزرعهD&T  این موز را با روش جالبی تولید کرده اند.

خبرگزاری مهر – شیوا سعیدی قوی اندام: محققان ژاپنی با تقلید از روش رشد گیاهان در عصریخی نوعی موز پرورش دادند که پوست آن نیز قابل خوردن است.

 تقلید از رشد گیاه در عصر یخی؛موزهای خارق العاده ژاپنی را با پوست بخورید!

به نقل از نیوزویک، محققان ژاپنی نوعی موز تولید کرده اند که می توان آن را با پوست خورد!
همچنین فرایند سرمایش سبب می شود گیاه موز زودتر از حدمعمول بالغ شود.  به طور معمول دو سال طول می کشد تا درخت موز قد بکشد اما با این فرایند گیاه ٤ ماهه قد می کشد.  این میوه در ژاپن بسیار محبوب شده است.

——————-
خبرگزاری ایسنا: مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره باره از تخفیف ۳۰ درصدی محصولات در میادین و بازارهای میوه و تره بار به مناسبت فرا رسیده ایام مبارک دهه فجر خبر داد
رحیمی تاکید کرد: اطلاع رسانی‌های محیطی در میادین و بازارها صورت پذیرفته است.

عبدالحسین رحیمی درباره تخفیفات ارائه شده به مناسبت دهه فجر در بازارهای میوه و تره بار شهرداری تهران گفت: به مناسبت این ایام محصولات فرآوری شده، بسته بندی، شناسنامه دار و دارای قیمت مصرف کننده مندرج بر روی کالاهای عرضه شده در همه میادین و بازارهای میوه و تره بار سازمان مدیریت میادین بین ۱۰ تا ۳۰ درصد تخفیف ویژه خواهند داشت.

رحیمی  با تاکید بر شهروندمداری به عنوان مهم ترین هدف سازمان افزود: در راستای حمایت از مصرف کنندگان و تکریم شهروندان در هفته‌های اخیر نیز در بخشی از کالاها تخفیفاتی داشتیم که پیشتر اعلام شده است.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران، لیست تخفیف کالاها به شرح زیر است:

تخفیف ۳۰ درصدی محصولات در میادین میوه و تره بار 

خبرگزاری ایسنا: مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره باره از تخفیف ۳۰ درصدی محصولات در میادین و بازارهای میوه و تره بار به مناسبت فرا رسیده ایام مبارک دهه فجر خبر داد.
مدیرعامل سازمان مدیریت میادین در مورد سایر کالاها اظهار داشت: این دسته از کالاها با توجه به قیمت های درج شده در فاکتورها شامل تخفیفات ویژه‌ای می‌شوند.

برچسب‌ها, , , , ,

پاسخ دهید