0

علم

توان موشکی و هسته ای کره شمالی در چه سطحی است؟ – تجهیزات شبکه آروین

نوامبر 6, 2017 در 1:02 ق.ظ توسط

دانستنیها – محمد حسین جهان پناه: آمریکا و کره شمالی این روزها درگیر قمار خطرناکی هستند که هر لحظه می تواند جرقه جنگی تمام عیار را روشن کند؛ منازعه خطرناکی که تسلیحات هسته ای پاشنه آشیل آن هستند و خیلی راحت می تواند ابعادی فرامنطقه ای پیدا کند
کره ای ها همین حالا هم در ساخت موشک های بردبلند تجربه قابل توجهی پیدا کرده اند. با این همه هنوز هم جای کار فراوانی دارند. آزمایش موشکی آنها که در ابتدای سال میلادی اخیر اتفاق افتاد پرتاب موشکی با دود فراوان را به نمایش گذاشت. این پرتاب به وضوح نشان می داد که موشک برای پرتاب خود از کاروزین استفاده کرده است. با این حال جریان خروجی از موتور موشک، نارنجی رنگ بود. این موضوع می تواند به احتمال زیاد نشانه مصرف دی متیل هیدرازین نامتقارن یا یکی از انواع دیگر هیدرازین ها باشد. این سوخت تا 5 درصد انرژی بیشتری برای موشک تولید می کند. به علاوه به مراتب پیشرفته تر و کاربردی تر از هر سوختی است که تا به امروز انتظار می رفت کره ای ها بتوانند برای مرحله اول موشک قاره پیمای خود مصرف کنند.

توان موشکی

سر جنگی هسته ای
زمان آماده شدن: همین حالا یا به زودی

مشکل کره تنها ضریب اعتمادپذیری یا محافظت از موشک ها نیست. ساخت کلاهک های هسته ای به حد کافی کوچک، برای جای دادن در موشک ها هم مشکل است. ساخت کلاهک های هسته ای کوچک با توان تخریب بالا کار ساده ای نیست. در حقیقت ساخت یک کلاهک هسته ای می تواند به مراتب پیچیده تر از ساخت یک بمب اتمی معمولی باشد. ساده ترین راه برای ساختن یک بمب اتمی ساخت یک سلاح شکافت هسته ای است؛ بمبی که با شکافت هسته های سنگین و آزاد شدن انرژی قابل توجه در نتیجه آن عمل می کند.