0

علم و فناوری / فوتبال

انتظاری: قهرمانی پرسپولیس دور از دسترس نیست + کشف گونه جدیدی از اورانگوتان ها – تجهیزات شبکه آروین

نوامبر 6, 2017 در 4:24 ب.ظ توسط

خبرگزاری مهر: سهراب انتظاری در خصوص وضعیت حال حاضر پرسپولیس گفت: قرمزپوشان این روزها شرایط بسیار خوبی دارند آنها  توانستند آخرین بازی خود را قبل از تعطیلی سه هفته ای لیگ برابر سایپا با پیروزی پشت سر گذاشته و با یک بازی کمتر صدر جدول را به پارس جنوبی بدهند
وی تاکید کرد: بازی روان و بدون استرس از بازیکنان پرسپولیس باعث شده تا این تیم تمام حریفان خود را با شکست بدرقه کند و اگر قرمزپوشان دچار غرور نشوند مطمئن باشید قهرمانی  پرسپولیس دور از دسترس نیست و آنها می توانند همانند سال گذشته جام قهرمانی را در پایان فصل بالای سربالای ببرند.

انتظاری در پایان خاطرنشان کرد: البته اولویت اول فوتبال ما تیم ملی کشورمان است و امیدوارم بتوانیم با بازی های تدارکاتی خوبی که انجام می دهیم حضوری موفق در جام جهانی داشته باشیم.

پیشکسوت پرسپولیس در خصوص تعطیلات لیگ به دلیل اردوی تیم ملی هم گفت: اعتقاد دارم این تعطیلات به سود پرسپولیس نخواهد بود، قرمزپوشان روند رو به رشدی داشته و توانسته بودند بازی های خود را با موفقیت به پایان برسانند اما این تعطیلی به منزله یک توقف ناخواسته برای پرسپولیس بود و اگر لیگ تعطیل نمی شد مطمئن باشید پرسپولیس با شرایط آرمانی که داشت می توانست در بازی های بعدی هم موفق باشد. اما معمولا تعطیلی ها به ضرر تیم هایی است که در کوران پیروزی قرار دارند و این می تواند برای پرسپولیس دردسرساز شود.

خبرگزاری مهر: سهراب انتظاری در خصوص وضعیت حال حاضر پرسپولیس گفت: قرمزپوشان این روزها شرایط بسیار خوبی دارند آنها  توانستند آخرین بازی خود را قبل از تعطیلی سه هفته ای لیگ برابر سایپا با پیروزی پشت سر گذاشته و با یک بازی کمتر صدر جدول را به پارس جنوبی بدهند.
——————-

خبرگزاری ایسنا: یک تیم بین‌المللی از دانشمندان گونه جدیدی از اورگوناتان را شناسایی کرده‌اند، که در بخش کوچکی از سوماترای شمالی، اندونزی زندگی می‌کند
متاسفانه خبر بد این است که این گونه در حال حاضر به شدت در معرض خطر قرار دارند.

کشف گونه جدیدی از اورانگوتان ها

در سال 1997، یک تیم از محققان استرالیایی، جمعیتی از اورانگوتان‌ها را در سوماترای شمالی کشف کردند و بر این باور بودند که این حیوانات متعلق به یکی از دو گونه شناخته شده: Pongo abelii ، یا Pongo pygmeaeus هستند.
محققان پس از انجام آزمایشات دی‌.ان‌.ای به طور قطع در مورد تفاوت این گونه با گونه‌های دیگر نظر دادند و اعلام کردند که تعداد اندکی از این گونه جدید از اورانگوتان ها در حال حاضر وجود داشته و به شدت رو به انقراض هستند.

به نقل از گیزمگ، این گونه جدید که Pongo Tapanuliensis نام گرفته‌اند ، 20 سال پیش کشف شده‌اند، اما تنها پس از مطالعات جامع ژنوم این حیوانات و مورفولوژی جمجمه آنها بود که دانشمندان قادر به تایید این گونه شدند.

جمجمه یافته شده از این اورانگوتان‌ها در ابتدا شبیه به جمجمه یک مرد بالغ به نظر آمد اما دانشمندان دانشگاه زوریخ آن را با 33 مرد بالغ مقایسه کردند و تفاوت‌های فاحشی در دندان ها و سایر قسمتهای صورت پیدا کردند.

این پژوهش در مجله Current Biology منتشر شده است.

خبرگزاری ایسنا: یک تیم بین‌المللی از دانشمندان گونه جدیدی از اورگوناتان را شناسایی کرده‌اند، که در بخش کوچکی از سوماترای شمالی، اندونزی زندگی می‌کند.

برچسب‌ها, ,

پاسخ دهید